samsung-galaxy-tab-3-8.0-manset

Galaxy Tab 3 fiyat ve özellikleri

Galaxy Tab serisinin 3. Üyesi olarak gelen tablet ailenin ortanca çocuğu diyebiliriz. Samsung Galaxy Tab 3 8 inç modeli Android 4.2.2 işletim sistemiyle geliyor. Taşınabilirliği kolaylaştıran ve kullanım rahatlığı sağlayan bu 8 inç modelin detaylı özelliklerini hep birlikte inceleyelim.

Öncelikle tasarımına göz atacak olursak, boyutu hariç Galaxy Tab serisinden olduğunu belli ediyor. Plastik yapısı kullanıcının elinden kaymayacak bir yapı oluşturuyor. Tipik Samsung tabletlerde olduğu gibi tabletin etrafını ince bir metal çizgi çerçeveliyor. Galaxy Tab 3 yine de plastik yapılı bir tablet için oldukça kaliteli hissettiriyor.

Orta kısmında Samsung’un alışkın olduğumuz Home butonu bulunuyor. Geri ve Menü tuşları da dokunmatik olarak geliyor. 8 inç modelin tuşları oldukça kolay erişimli noktalarda bulunuyor.

samsung-galaxy-tab3-android-tablet

Ekran çözünürlüğü 800×1280 piksel. 184 ppi yeterince etkileyici olmasa da 8 inç bir tablet için güzel görüntü kalitesi vermeye yetiyor. Adapt Display teknolojisi ile gelen tablette okuma modu bulunuyor. Bu da bazı uygulamalar sayesinde yazıların daha rahat okunmasının sağlanması anlamına geliyor.

Tipik Android 4.2.2’nin yanı sıra Samsung’un TouchWiz arayüzünü kullanıyor. Multi Windows seçeneği sayesinde çoklu uygulama çalıştırabilme imkanı sunuyor. Ayrıca Samsung’un süslü not uygulamaları da destekleniyor. Exynos 4212 çipler çift çekirdekli, 1.5 GHz işlemci, Mali 400 grafikler ve 1.5 GB RAM sunuyor. Kompleks 3D oyunlar için tam anlamıyla uygun bir tablet olmasa da takılmalar genel olarak yaşanmıyor.

samsung-galaxy-tab-8-inc

16 ve 32 GB versiyonları bulunuyor ayrıca mikro SD kart girişi de hafıza konusunda hayatınızı kurtarıyor. Sadece WiFi versiyonunun yanı sıra 4G destekli versiyonu da mevcut.
5 MP kamera otomatik odaklama özelliğine sahip. Kamera ara yüzüne Panorama, Beauty Face, Sports ve Gece modları eklenmiş. Yani bir tabetten beklemeyeceğiniz kamera numaralarına sahip. 4450 mAh batarya kapasitesiyle 8 saat kullanım sunuyor ve son olarak fiyatı 299$ olarak geliyor.

Aşağıdaki video Samsung Galaxy Tab 3 8 inçlik modelle çekilmiş örnek bir kamera testi videosu:
YouTube Preview Image